Emekli maaş kesintisi sorgulama

4A 4B 4C Emekli aylık kesintileri sorgulama, emekli aylığımdan neler kesilmiş e devlet şifresi ile nasıl öğrenilir hakkında ayrıntılı yazımız.

Sgk emekli maaşı kesinti / kesintisi sorgulama öğrenme hakkında bilgiler 

Türkiye'de yaşayan 10 milyonluk emekli kesintisi zaten zor şartlarda yaşıyor ve aldıkları maaşla ayın sonunu görme imkanları bulunmuyor. Hal böyle olunca yaşlılığıda üstüne eklediğimizde sürekli olarak ilaç kullanma ve hastanelere taşınma durumunuda üst üste koyduğumuzda, bu hastane ve ilaç masraflarının da yüzde 10 luk bir bölümünün devlet tarafından kesildiği düşünüldüğünde, iş iyice çıkmaza giriyor. En azından keşke emekli olan kişilerin maaşlarından bu tür harcamalar kesinlikle kesilmese, yani ilaç ve hastane durumlarını ücretsiz yapsalar, hiç olmazsa emekliler biraz daha fazla nefes almış olacaklardır. 

Değerli emekli büyüklerimiz herşey para, malesef bu ülkede böyle. Kimse size emeklisiniz, hadi gelin e devlet şifresini ücretsiz verelim demiyor. Emekli iseniz herkes gibi sizlerde 4 tl ödeyerek emeklilik işlemlerinizi, kesintileri sorgulamak için bu şifreyi almak zorundasınız. Şifreleriniz yok ise PTT müdürlüklerine giderek 4 tl karşılığında bu şifreleri edinmek durumundasınız. Daha sonra sırasıyla ne yapacağnızı sizlere anlatmak istiyorum.EMEKLİHESAPLAMA.COM

Öncelikle şifreleriniz ile sisteme giriş yapacaksınız hemen aşağıdaki resimden belirttiğim şekilde sitede arama yaptığınızda yine size emekli aylık kesintilerini nasıl göreceğinizi işaretleyerek göstereceğim. Resimden görebilirsiniz. Sizler arama bölümüne şunu yazacaksınız.

Resimden görüleceği üzere arama bölümüne 4a kesinti yazarak hemen altından yine yeşil olarak işaretlediğim 4A EMEKLİ AYLIĞI KESİNTİLERİ bölümünü sizlere gösterdim buraya tıkladığınızda emekli aylıklarınızdan ne kadar kesilmiş görebileceksiniz. Sorununuz olur ise lütfen konu altından bana ulaşınız.

Değerli emeklihesaplama.com kullanıcıları, Sizler aşağıda yer alan hesaplamalar yardımı ile emekliliklerinizi otomatik olarak sitemiz üzerinden online şekilde hesaplayabilirsiniz.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM

BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

4500 PRİM GÜNÜYLE NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

3600 PRİM GÜNÜ İLE EMEKLİLİK HESAPLAMA

MEMURUM NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM HESAPLAMAYorum Gönder

  1. Türkiye’de yaşlılar çok mutsuz! - Haber, Güncel Haberler, Gündem, Haberler | Haber, Güncel Haberler, Gündem, Haberler diyor ki:

    […] her 10 kişiden yaklaşık 9′u, 65 yaşın üzerinde ve emekli maaşı […]

    1. Emekli maaşı kesintileri öğrenme | Linkyaz.com | sen linkyaz biz reklamını yapalım diyor ki:

      […] Devamı: Emekli maaşı kesintileri öğrenme […]